Sağlıklı bir vücut için tüketilmesi gereken salatalar

Saçlarınızdan ayaklarınıza kadar bakımlı olmasını istiyorsanız. Güzellik merkezlerine para vermek yerine evde yapacağınız karışımlarla vücut sağlığınızın yanı sıra güzelliğini de korursunuz. Sizler için saç, ayak, cilt, göz ve diş gibi organların sağlığını koruyan mucize salatalar...

16

SAÇLAR
Sağlıklı ve parlak bir saça sahip olmak için ıspanak salatasından yararlanabilirsiniz. Ispanakları sirekli suda iyice yıkayın daha sonra söğüç keesiniz. İçerisine 2 taene ufalanmış ceviz ve bir tane rendelenmiş sarımsak ekleyiniz. Zeytin yağı ve limonla tatlandırdıktan sonra günde bir kase afiyetle tüketiniz.

26

EL VE TIRNAK
El ve tırnak bakımınız için antioksidan oranı yüksek maydanoz ve havuçtan faydalanabilirsiniz. Havuç ve maydonozları kesip bir kaseye koyunuz. Tatlanması için içerisine zencefil ve zeytin yağı ekleyiniz. Bu özel salata tırnaklarınızı güçlendirir ve ileri yaşlarda ellerde görülebilecek lekeleri önler.

36

GÖZ
Bilgisayar, kitap ve cep telefonlarından dolayı göz yorgunluğu artar. Çağın rahatsızlığı olan göz yorgunluğunu yaşamak istemiyorsanız orman meyvelerinin vitamin ve minerallerinden faydalanınız. 2 tane çilek ve 5 tane böğürtleni bir kaseye ufak ufak doğrayınız. İçerisine iki yemek kaşığı hindistanceviz yağı ve iki çay kaşığı chia tohumu ekleyiniz. Bir gece buzdolabında bekletiniz.

46