AIG, Kim Kardashian’ın eski korumasına dava açtı

DÜNYA - 05 Ekim 2018, 12:29

Sigorta devi Amerikan Uluslararası Grubu (AIG), ABD'nin ünlü TV yıldızı Kim Kardashian West'in Paris'te 2 yıl önce mücevherlerinin çalınmasında ihmali olduğu gerekçesiyle eski koruması ve güvenlik şirketine karşı dava açtı

 

Delaware'de açılan mahkeme belgelerine göre, sigorta devi Pascal Duvier ve şirketi Protect Security'den 6.1 milyon ABD Doları (yaklaşık 8,4 milyon SG) talep ediyor. Kim Kardashian West'in Ekim 2016'da Paris Moda Haftası sırasında kaldığı daire soyulmuştu. İki yıl önce meydana gelen olayda Kardashian West, polis memuru olarak gizlenmiş beş kişiden oluşan bir çete tarafından silah zoruyla soyuldu. 4,49 milyon ABD doları değerinde olduğu düşünülen bir yüzük ve yaklaşık 5,6 milyon ABD doları tutarında bir mücevher kutusu da dahil olmak üzere tahmini 10 milyon dolar nakit ve mücevher aldılar.

CNN'de haberine göre AIG, sanıkların Kim Kardashian'ı kendi odasında yalnız bıraktıklarını ve apartmanda bir dizi güvenlik ihlalini düzeltemediklerini iddia ediyor. İddia edilen ihlaller arasında eksik veya kırık bir kilit, arızalı bir dahili telefon ve binadaki CCTV eksikliği sayılabilir. Sigortacı ayrıca özel dairenin konsiyerjinin “herhangi bir güvenlik eğitimi ve / veya arka planı bulunmadığını” açıkladı. CNN ayrıca, olaya yakın bir kaynağa dayanarak Kim Kardashian'ın soygun sırasında bir gece kulübündeki kız kardeşleriyle olduğunu belirtti. Duvier'nin ise yanında olup olmadığının belli olmadığına dikkat çekti.

Yorumlar