AIG'den Avrupa'ya CEO ataması

ATAMA - TERFİ - 09 Ağustos 2018, 12:20

Amerikan Uluslararası Grubu (AIG), yeni birimi AIG Europe SA'nın CEO'su olmak için Thomas Lillelund'ın atandığını duyurdu

 

ABD'li sigorta devi AIG, yeni birimi AIG Europe SA'nın CEO'su olmak için Thomas Lillelund'ı atadı. Merkezi Lüksemburg'da bulunan AIG Europe, AIG'nin AB ve İsviçre'deki işinde yeni bir tüzel şirket. Yeni kuruluş, İngiltere AB'den ayrıldıktan sonra AIG’nin Avrupa operasyonları için iş sürekliliği sağlamak amacıyla kuruldu.

Lillelund, CEO'su olduğu Aspen Re'den AIG'e katılıyor. Kıta Avrupası ve İrlanda'dan sorumlu olacak. Şu anda AIG Europe Limited'in CEO'su Anthony Baldwin ise AIG'nin yeni Birleşik Krallık Enternasyonal'in CEO'su olacak. Daha önce, Lillelund Aspen Re için Asya Pasifik Bölgesi'nin bölge müdürü olarak hizmet verdi. 20 yıllık kariyeri boyunca Lillelund, Güneydoğu Asya'da AIG’nin bölge başkan yardımcısı olarak da görev yaptı. AIG, İngiltere ve AB arasındaki gelecekteki ilişkiden bağımsız olarak kesintisiz müşteri hizmetini sağlamak için İngiltere ve Lüksemburg'da olmak üzere iki yeni oluşum kurdu. AIG, mevcut işletmeyi yeni İngiltere ve Avrupa kuruluşlarına devredecek ve mevcut taşıyıcısı AIG Europe'u yeni Avrupa şirketine dahil edecek. İki yeni şirket, 1 Aralık 2018'den itibaren iş kabullerine başlayacak.

Yorumlar