Aviva'dan uzun ömürlü reasürans işlemi

DÜNYA - 09 Ağustos 2018, 12:21

Emeklilik reasürans sağlayıcısı Prudential Financial ve Aviva Life ve Emeklilik İngiltere, ilk uzun ömürlü reasürans işlemini gerçekleştirdi

 

Prudential Financial ve Aviva Life ve Emeklilik İngiltere, uzun ömürlü reasürans işlemine imza attı. İşlemin bir parçası olarak, Amerika İhtiyati Sigorta Şirketi (PICA), emeklilik yükümlülüklerinde yaklaşık 1 milyar sterlin (yaklaşık 1,4 milyar dolar) uzun ömür riskini üstleniyor.

Prudential'a göre, bu anlaşma emeklilik sigortacılarının uzun vadeli reasürans düzenlemeleri ile risk ve sermayelerini giderek daha fazla aramaya çalıştıkları Birleşik Krallık'tan riskten korunma talebinin ortasında geldi. Şirket, emeklilik riski transferinin artan cazibesi, cazip fiyatlandırmayı ve sigorta şirketlerinin artan kapasitesini yansıtan ve aynı zamanda birçoğu tam finansmana yaklaşan Birleşik Krallık programlarının iyileştirilmiş finansmanını da beraberinde getirdi.
Prudential'ın uzun ömürlü uluslararası işlemler başkanı William McCloskey, “Son birkaç yıldır Aviva, İngiltere emeklilik riski transfer pazarının sürekli genişlemesini desteklemek için yetenekli yatırımlar yapan öncü bir emeklilik sigortası sağlayıcısı oldu. Böyle önemli bir anlaşma üzerinde Aviva ile işbirliği yapmaktan ve ortak olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Yorumlar