Avustralyalı Suncorp'dan 725 milyon dolarlık satış

DÜNYA - 10 Ağustos 2018, 17:59

Suncorp, Avustralya hayat sigortası işini 725 milyon dolara satıyor

 

Avustralyalı finans devi Suncorp, Avustralya hayat sigortası işini TAL Dai-ichi Life Australia'ya yaklaşık 725 milyon dolar karşılığında satmak için bağlayıcı olmayan bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

Suncorp, önerilen işlemin bir parçası olarak Suncorp’un dijital kanalları, iletişim merkezleri ve mağaza ağı da dahil olmak üzere Suncorp’un Avustralya dağıtım kanalları aracılığıyla hayat sigortası ürünleri sağlamak için TAL ile 20 yıllık stratejik bir ittifak anlaşması imzalayacak. Suncorp'un CEO'su Michael Cameron, hayat şirketinin satışının Suncorp'un iş modelini basitleştireceğini ve hissedarlara iade edilecek olan ve nakit ROE'ye katkı sağlayacak olan önemli bir sermaye açığını sağlayacağını açıkladı.

Cameron, “TAL ve Suncorp arasındaki uzun vadeli stratejik ittifak, Suncorp'un Avustralyalı müşterilerine mükemmel bir değer sunmamızı sağlayacak. Stratejik ittifak, ilgili kurumlarımızın üstün bir müşteri deneyimi sunmak için güçlü yanlarını kullanacaktır. Avustralya'nın önde gelen hayat sigortacılarından Dai-ichi Life'da başarılı bir global sigorta şirketinin desteğiyle çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi. İşlemin 2018 yılının sonuna kadar Avustralya ve Japonya'daki koşullara ve onaylara tabi olarak tamamlanması bekleniyor.

Yorumlar