AXA Başkanı Denis Duverne, IDF Başkanı oldu

DÜNYA - 14 Eylül 2018, 12:14

AXA Grubu Başkanı Denis Duverne, Birleşmiş Milletler ve Dünya Bankası temsilcilerinin eş başkanlığını yürüttüğü Sigorta Geliştirme Forumu (IDF) yönlendirme komitesinin başkanlığına seçildi

 

AXA Grubu Başkanı Denis Duverne, Stephen Catlin'den sonra, Birleşmiş Milletler ve Dünya Bankası temsilcilerinin eş başkanlığını yürüttüğü Sigorta Geliştirme Forumu (IDF) yönlendirme komitesinin başkanlığına seçildi. Sigorta sektörünün liderliğindeki bir kamu-özel ortaklığı olan IDF, sadece felaketlere karşı daha fazla dayanıklılık sağlamak için değil, aynı zamanda Birleşmiş Milletler Küresel 2030 Gündemi'ne ulaşmak için de sigorta kullanımını artırmayı hedefliyor.

Duverne, IDF'in 2016 yılından bu yana yönetim kurulu üyesi. Catlin Group Ltd'nin kurucusu ve eski genel müdürü Stephen Catlin, IDF'nin kuruluşundan bu yana başkanlığını yapıyordu. Başkanlığa seçilen Duverne yaptığı açıklamada, “Stephen'a Başkan olarak IDF'ye yaptığı önemli katkılarından ötürü teşekkür etmek istiyorum.Son iki buçuk yıldır, benzeri görülmemiş bir kamu-özel ortaklığı kurmayı başardı. IDF'nin sigorta sektörünün gerçek etki için kapsamlı uzmanlıklarından yararlanmasında öncülük etme şansına sahip olduğum için onur duyuyorum. ” dedi.

Yorumlar