AXA Liabilities Managers (LM)'dan satın alma

DÜNYA - 11 Eylül 2018, 12:01

Fransız sigorta devi AXA'nın satın almalarla ilgilenen iştiraki AXA Liabilities Managers (LM), Almanya merkezli sigorta ve reasürans şirketi SOVAG'ın potföyünü satın aldı

 

AXA Liabilities Managers (LM) Hamburg merkezli bir re / sigorta şirketi olan Schwarzmeer Und Ostsee Versicherungs-AG (SOVAG) portföyünü satın aldı. Söz konusu şirketin portföyü brüt ödenmemiş rezervlerde toplam 85 milyon euro olduğu bildirildi ve Inward Reinsurance Business ve Direct Business'den oluştuğu belirtildi.

AXA Liabilities Managers Genel Müdürü Sylvain Villeroy de Galhau, “SOVAG ile nihai bir anlaşmaya varabildiğimiz için çok memnunuz." dedi. Anlaşma, AXA LM’nin dış pazardaki 20'nci kazanımını ve bir Alman satıcısıyla 12.'ci anlaşma oldu. Galhau, “Alman pazarındaki deneyimlerimiz ve fırsatları gerçekleştirme kabiliyetimiz sayesinde, bu işlemi yakın bir noktaya getirebileceğimize ve SOVAG'ın bize emanet ettiği koşuyu proaktif bir şekilde yönetmeye başlayacağımızdan eminiz” diye konuştu. SOVAG CEO'su Arndt Gossmann ise, “AXA LM ile yapılan işlem, SOVAG'ın başarılı bir şekilde yeniden yapılandırılmasında önemli bir dönüm noktasıdır. AXA LM ile, SOVAG hayat dışı portföyüne dikkat çekmek için birinci sınıf bir ortaklık kurduk.Bu yılın sonuna kadar tamamlamayı umduğumuz etkileyici bir yolculuk oldu.” dedi.

Yorumlar