Bill Gates ABD'nin en büyük toprak ağası oldu

DÜNYA - 08 Nisan 2021, 01:44

Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin 4’üncü insanı olan Bill Gates, ABD'deki en büyük tarım arazisine sahip kişi oldu

 

1 milyon dekarın üzerinde araziye sahip olan Gates'in bütün arazilerinin büyüklüğünün, dünyanın en büyük ticaret, finans ve kültür merkezi olarak kabul edilen New York City'nin Manhattan bölgesinden 7 kat daha büyük olduğu belirtiliyor.

Geçtiğimiz gün Forbes bakma göre 124 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 4'üncü kişisi olan Bill Gates'in Amerika Birleşik Resimlerinde en büyük toprakisine sahip kişi olduğu açıklandı.

Gates'in portföyünde yaklaşık olarak 979 kilometrekare tarım arazisi (yaklaşık 979 bin dönüm) ve 109 kilometrekare (yaklaşık 109 bin dönüm) diğer kullanım arazileri yer bildirilirken toplamda Gates'in varlığının 1 milyon dekarın bildirilirken üzerine çıktığı bildirildi.

MİCHAEL LARSON ETKİSİ

65 Lider Gates, 1994 yılında toprak alımını hızlandırarak yatırımlarını yönetmesi adına Michael Larson adında bir tahvil müdürüyle anlaşmasının ardından 1994 ila 2014 arasında 100 bin dönümden fazla arazi satın aldı.

Larson'un yatırımların başına geçmesinin ardından Cascade Investment adlı bir şirket kuran, toprak alımlarını geçen gün artırdı.

2014 ila 2017 arası arasında toprak alımında duraks giren Gates, 2017 yılından sonra toprak alımına hız vermek 4 yıl `` yaklaşık 1 milyon dekarın üzerinde araziye sahip olarak ABD'nin en büyük 'toprak ağası' oldu.

EN BÜYÜK ARAZİLER LOUİSİANA VE ARKANSAS'TA

65 Gates'in Cascade Yatırımında yüklü en büyük araziler Louisiana ve Arkansas'ta Gates'in Washington'daki 64 kilometrekare büyüklüğündeki değeriyse 171 milyon dolar civarında olduğu belirtiliyor.

124 milyar dolar net varlığa sahip Gates'in kişisel konut ve Yatırımlarını yönetmek adına kurduğu Cascade Investment, bu arazilere sahip olurken 2014 yılında Wall Street Journal'e konuşan Cascade'ın baş Yatırımcısı Michael Larson, Bill Gates'in California, Illinois, Iowa, Louisana ve diğer eyaletlerde en azından 100 bin dönümlük bir tarım arazisi tarım arazilerinin toplamının Manhattan'dan 7 kat daha büyük olduğunu belirtti. 

Yorumlar