Birgül Denli, Sigortadan Turizme transfer oldu

ATAMA - TERFİ - 12 Temmuz 2018, 17:20

Güneş Sigorta Genel Müdür Yardımcılarından Birgül Denli, VakıfBank iştiraki Taksim Otelcilik A.Ş'nin Genel Müdürlüğüne atandı.

 

SIGORTAGUNDEM.COM

Finansal Piyasalar konusunda usta, Sigorta dünyasının önemli isimlerinden Birgül Denli, çalışma yaşamında rotayı turizme çevirdi. 2012 yılından buyana Güneş Sigorta’da Genel Müdür Yardımcılığı görevini başarıyla sürdüren Denli, 6 yıl sonra Taksim Otelcilik’e transfer oldu. Denli, VakıfBank iştiraki Taksim Otelcilik A.Ş’ye 'Genel Müdür' olarak atandı. 
İngilizce, Almanca, Fransızca bilen Birgül Denli, ‘ilk kadın genel müdür’ olarak Taksim Otelcilik A.Ş’nin tarihine de adını yazdırdı.
Denli, Vakıfbank yıllarında bankacılık alanında parmakla gösterilen bir kariyer yapan, pek çok önemli projenin mimarı olarak da öne çıkan bir isim.

ODTÜ MEZUN OLDU, LONDRA’DA YÜKSEK LİSANS YAPTI

ODTÜ İstatistik Bölümü mezunu Birgül Denli, yüksek lisansını London MetropolitanUniversity’de Finansal Piyasalar ve Türevleri üzerine yaptı. 
Yurt içinde ve yurt dışında birçok banka ve şirkette çeşitli kademelerde görev alan Denli, VakıfBank International AG/Viyana’da Muhabir Bankacılık ve Uluslararası Finans Bölümü Başkanlığı ile Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi. 
2005 yılında Vakıfbank’ta Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Birgül Denli, sırasıyla Yatırım Bankacılığı ve Hazine Baş kanlığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 
VakıfBank’ta son olarak Uluslararası İlişkiler ve Yatırımcı İlişkilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı’ydı. 2 Temmuz 2012 tarihinde Güneş Sigorta’da Bütçe Planlama ve Yatırımcı İlişkilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmeye başlayan Denli, 21 Mayıs 2014 tarihinden itibaren Strateji ve Sistem Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı unvanı ile Bilgi İşlem Yönetimi Grup Müdürlüğü, Bütçe Planlama  ve Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğü, Strateji Proje ve Talep Yönetimi Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Tedarik ve İdari Hizmetler Müdürlüğü, Kurumsal İletişim Müdürlüğü bölümlerinden sorumlu oldu.

Yorumlar