China Re, Hanover'den Chaucer Group'u satın aldı

DÜNYA - 14 Eylül 2018, 12:11

Çin'in en büyük reasürörü olan China Re, özel sigorta şirketi Chaucer'ı, 950 milyon dolarlık bir anlaşma ile Hanover Insurance Group'tan satın alacak

 

China Re, Hanover Insurance Group'tan 865 milyon ABD Doları karşılığında Chaucer Group'u satın alacağını açıkladı. Hanover Insurance International Holdings Ltd, Chaucer Insurance Company DAC ve Hanover Australia HoldCo Pty Ltd'yi içeren işlemin hissedar ve düzenleyici onayına tabi olduğu bildirildi.

China Re tarafından yapılan açıklamaya göre, Lloyd’un sigortacısının satın alınması, China Re’nin işini başarılı bir şekilde geliştirmek ve portföyünü daha da çeşitlendirmek için çok önemli olan teknik ve uzmanlık bilgisini geliştireceği ifade edildi. İki şirketin portföyünün bölge ve iş karışımı açısından birbirini tamamlayıcı olduğunu belirtildi.

China Re'nin başkanı Chun Chuni, “Asya'nın uluslararası gelişmeyi sürdüren öncü reasürans grubu olarak China Re, Chaucer'ı ideal bir ortak olarak görüyor. Lloyd's pazarında en üst düzey bir icracı oyuncu olmaktan ve üst yönetimin başarılarını bu noktaya kadar büyütmek için bugüne kadarki başarılarına saygı duymaktan mutluluk duyuyoruz. John Fowle, Chaucer CEO'su ve yönetim ekibi ile yakından çalışmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi. Hanover Insurance Group başkanı ve CEO'su John C. Roche ise, “Chaucer'ı satma kararımız kapsamlı bir stratejik inceleme ve dikkatli bir değerlendirme sonucunda oldu.” diye konuştu.

Yorumlar