Demir Sağlık, otizmli sigortalıları da güvence altına alıyor

SAĞLIK - SEYAHAT - 08 Nisan 2021, 03:19

Demir Sağlık, tüm sigortalılar gibi bundan böyle otizmli sigortalıların da Demir Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigorta ürünlerinden faydalanabileceğini duyurdu.

 

Sahip olduğu 26 yıllık deneyimiyle bireysel ve müşterilerinin yaşam yükseltmeye yönelik hizmet anlayışını benimseyen Demir Sağlık, geniş ağ ağıyla tüm segmentlere yönelik stratejiler geliştirmeyi sürdürüyor. Sigortacılıkta ezberleri bozan Demir Sağlık, sektöre bir ilki gerçekleştirerek otizmli sigortalıların da Demir Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigorta ürünlerinden faydalanabilmesini sağladı.

Otizmli bireyler Demir Özel Sağlık Sigortası ile güvence altında 

Demir Sağlık, özel sağlık sigortası otizmli bireyler de hastalık, kötü sürprizler, beklenmeyen tedavi giderleri ya da kaza ödenmesi gereken sağlık masraflarını teminatlar ve limitler teminat altına alabilecek. Poliçe mesajları anlaşmalı özel hastanelerde veya özel sağlık kuruluşlarında bir doktora başvurarak tedavi olma imkanına da sahip olacaklar. 4 farklı anlaşmalı kurum ağı ve 60 farklı plan ile otizmli bireylere özel sağlık sigortasından yararlanma sunulması Sunan Demir Sağlık, VIP check-up, dolgulu diş paketi, göz paketi, diyetisyen, psikolojik danışmanlık ve diğer asistans hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkı sunuyor. 

Demir Sağlık, Tamamlayıcı Sağlık Sigortasıyla otizmli yaşamların yaşamlarını artırmayı hedefliyor

Demir Sağlık, otizmli bireylerin anlaşmalı özel hastanelerde fark ücreti ödemeden, yüksek standartlarda sağlık hizmetlerinden yararlanmasını Tamamlayıcı Sağlık Sigortasıyla ilgili sigortalılarının yaşam süresini artıracak. Demir Sağlık bu paralelde, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kapsama incelendiğinde genel sağlık sigortalı otizmli bireyleri SGK ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında kullanımda oluşabilecek fark ücretlerini% 100 güvence altına alıyor.

“Farkı Bizden” Tamamlayıcı Sağlık Sigortasıyla 3 farklı anlaşmalı kurum ağı ve 9 farklı plan seçeneği dahilinde otizmli bireylere SGK anlaşmalı özel hastanelerde, 15 TL'lik yasal katkı payı hiçbir ücret farkı ödemeden sahip olma özelliği sunan Demir Sağlık, bu kapsamda sigortalılara çevrimiçi doktor ve ambulans hizmetinden ücretsiz faydalanma elde etme da.

“SMART” Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile otizmli bireylere esnek bir çözüm sunan Demir Sağlık, bu kapsamda sigortalılarına kaç kez doktora gideceklerine karar verme imkanı sağlıyor.  Otizmli bireylerin, SGK anlaşmalı özel sağlık kurumlarında uygun primlerle hizmet almasını sağlayan “SMART” Tamamlayıcı Sağlık Sigortası; 1, 2 veya 3 ayakta tedavi seçme imkanı sunan poliçesi kapsamında; sigortalıların ücretsiz check-up, diş paketi, göz paketi ve online doktor hizmetlerinden faydalanabilmesine de olanak tanıyor.
Türkiye’de sigorta sektöründe bir ilk

Demir Sağlık Genel Müdürü Viktor Hodara, “Otizmli bireylerin sağlık sigortaları karşılaştıkları güçlükleri çözme noktasında üzerimize düşeni yapmak için yola çıkarak, otizmli kişlerin özel yönelik çözümler sunmaya hazırız. 'Farkı bizden, farkınız yok kimseden' sloganıyla hayata geçirdiğimiz proje Demir Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigorta ürünlerinden onun sigortalı gibi otizmli bireyler de yararlanabilecek. Bu düzenlemeyle önemli bir sorunu çözdüğümüzü düşüyoruz. Bir ilki gerçekleştirerek dünyada benzerleri olan bir projeyi ülkemizde de hayata geçiriyoruz. Hem otizmli bireylerin sigorta sektöründe bir ilki daha gerçekleştirmekten ötürü son derece mutlu ve gururluyuz ”diyor.

Yorumlar