Ertuğrul Bul, Auto King'in yeni CEO'su oldu

ATAMA - TERFİ - 13 Ağustos 2018, 12:03

Sigorta sektörünün tanınmış isimlerinden Ertuğrul Bul, Türkiye’nin önde gelen oto bakım ve onarım markaları arasında yer alan Auto King’e CEO olarak atandı

 

Türkiye’nin önde gelen oto bakım ve onarım markaları arasında yer alan Auto King’te CEO değişimi yaşandı. Sigorta sektörünün tanınmış isimlerinden Ertuğrul Bul, Auto King’in yeni CEO’su oldu.

Ertuğrul Bul, kendi adını taşıyan blogunda yaptığı açıklamada, "Geçtiğimiz günlerde, şirket ortaklık yapısı şu an itibari ile EMF ve Pera Capital Partners olan Auto King firmasında Genel Müdür pozisyonu ile çalışmam teklif edildi. Memnuniyet ile kabul ettim. 07 Ağustos’da yeni görevime başladım. Bu benim 29 yıllık profesyonel iş hayatımda 8. yeni şirketim. 8. yeni heyecanım. İlk toplantıda yeni çalışma arkadaşlarıma da söylediğim gibi hiçbirinden başarısız ayrılmadım. Buradan da aynı mutluluk ve gönül rahatlığı ile ayrılacağım günlere kadar elimden gelenin en iyisini yapacağım. Öncelikle çalışma arkadaşlarımın destekleri ile. Elbette, Sigorta sektörünün tüm paydaşlarının da (Şirketlerin, acentelerin, brokerların, eksperlerin, servislerin, sigorta medyasının ve şu an için sayamadığım tüm paydaşların) desteğini almayı umuyor ve diliyorum."

Ertuğrul Bul kimdir?

Ertuğrul Bul, 26 Mart 1967’de Erzurum’da doğdu. 1988 yılında A.Ü. SBF Kamu Yönetimi bölümünü tamamladıktan sonra, ODTÜ Bölge Planlama Bölümünde master hazırlık eğitimi aldı. 1991’de T.C. Ziraat Bankası Bankacılık ve Sigortacılık Okulu’nun ikinci ve Sigortacılık bölümünün ilk mezunu olarak bir yıllık sigortacılık eğitimini tamamladı. Eğitimin 4.5 aylık bölümünü CII (Chartered Insurance Institude) eğiticileri verdi. 1.5 yıl daha uzman olarak Ziraat Bankası A.Ş.’de görev aldıktan sonra, 01.01.1993 tarihinde Garanti Bankası A.Ş.’de Teftiş Kurulu kadrolarına dahil oldu. Yaklaşık 5.5 yıllık müfettişlik tecrübesinin son bir yılında Türkiye’de ilk online denetim yapan ekibin liderliğini yaptı.
Garanti Bankası Teftiş Kurulu tarihinde ilk iştirak teftişi gerçekleştirmek üzere AGF-Garanti Sigorta A.Ş. teftişini gerçekleştirdi. Teftiş sonrası 1998 Ekim ayında aynı şirkete mali işler ve hasar’dan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak atandı. 2000 yılının Temmuz ayında satış/pazarlama ve CFO rollerini üstlendi. 2003 Haziran sonunda istifa etti. Kapadokya’nın ilk Cafe’sini Ürgüp’te açtı. 2007 yılına kadar, Cafe işletmeciliğinin yanı sıra kurduğu online halı sitesi aracılığı ile halı kilim satışları yaptı. 2005 Mart ayında TEB Sigorta A.Ş. Genel Müdürü olarak atandı.
Üç yıl sonra Türkiye Sigortacılık Sektörü’nde bugüne kadar ki en yüksek ikinci çarpan ile şirketi, ZFS’ye (Zurich) satan ekibin liderliğini yaptı. 2011 yılında ayrıldı. Sigortadukkanim.com online sigorta brokerlik şirketini kurdu. 1.5 yıl sonra bu şirketin operasyonalarını ve alt yapısını Marsh Sigorta ve Reasürans Brokerlığa sattı. Şirket satışları, dijitilizasyon, turnaround konularındaki uzmanlığı ile Ekim 2013 den bu yana FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş.’nin genel müdürlüğünü görevini yürütüyordu.

Yorumlar