Fairfax'in Colonnade Insurance'ı Romanya'da faaliyete başladı

KULİS - 19 Ocak 2018, 09:51

Türkiye'de Gulf Sigorta'nın hissedarı olan Kanadalı finans grubu Fairfax'ın Romanya'daki sigorta şirketi Colonnade Insurance, Romanya'da faaliyete başladı

 

AIG'nin, AIG Europe Limited'in Romanya Şubesi için mevcut politikalarını yönetmek üzere Colonnade Insurance ile stratejik ortaklığa girmesini takiben, Kanadalı Fairfax Financial Holdings'in bir parçası olan Colonnade Insurance, resmi olarak Romanya'daki faaliyetine başladı. xprimm.com'da yer alan habere göre, ABD'li sigorta devi AIG'nin şirketin Romanya'daki genel piyasada yeni teminatlar vermeyi düşünmemmesi nedeniyle mevcut politikaların yenilenmesini yönetmek ve Romanya'daki çokuluslu müşterilerinin devam eden ihtiyaçlarını desteklemek için Colonnade Insurance ile ortaklık kurduğunun altı çizildi.

Bu hareketin bir parçası olarak, AIG'nin Romanya şubesinden yapılan açıklamda önceki AIG ekibi şimdi Colonnade Insurance'ın bir parçasını oluşturacağı belirtildi.

Colonnade Insurance, tamamen FAIRFAX'a ait olan ve Orta ve Doğu Avrupa'daki Fairfax sigortacılık alanının stratejik olarak genişletilmesi için kurulmuş Lüksemburg'da kurulu bir hayat sigortası şirketi. Sigorta şirketinin Doğu Avrupa'da 200'den fazla çalışanı var ve bu bölge için 40 milyon eurodan fazla prim geliri bulunuyor. Colonnade, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Polonya, Romanya ve Bulgaristan'da şubeler ve Ukrayna'daki kardeş şirketi ile faaliyet gösteriyor.

Yorumlar