Florence karaya ulaşmadan tahmini zararları hesaplanıyor

DÜNYA - 12 Eylül 2018, 12:01

ABD doğu kıyılarına yaklaşan Florence Kasırga'sının 20 milyar dolarlık sigortalı zararlara neden olabileceği öngörülüyor

 

ABD'nin doğu kıyısı üzerinde yer alan 4. Kategori fırtınası Florence Kasırgası sigortalı kayıpları, Risk Yönetimi Çözümleri'ne (RMS) göre 15 milyar dolar ile 20 milyar dolar arasında sigortalı zararlara neden olabilir. CoreLogic'in veri analizine göre ise Florence'ın hasarının yaklaşık 170,2 milyar dolarlık bir yeniden inşa maliyetiyle (RCV) 758.657 evi tehdit edebileceği öngörülüyor.
Mevcut projeksiyonlar, Florence kasırgasının Kategori 4 fırtınalarını aşacağını ve yarın geç saatlerde Wilmington, North Carolina yakınlarında karaya ulaşması bekleniyor. Florence'ın başlangıçta kuzeyde kıvrılması bekleniyordu ancak geçen hafta daha batıya doğru daha düşük enlemlerde hareket ederek beklenmedik tahmin modelleri oluştu.

Florence şu anda yaklaşık 140 km (220km / saat) sürekli rüzgarlara sahip ve Ulusal Kasırga Merkezi, kasırga-kuvvet rüzgarlarının ABD'ye yaklaşırken fırtına merkezinden 40 mil (65km) kadar uzayabileceğini hesaplarken, kuvvet rüzgarlarının da 150 mil (240km) kadar uzayabileceği belirtiliyor.

Yorumlar