Güneş panelleri ERGO’ya emanet

KORUMA SİGORTALARI - 09 Temmuz 2018, 15:39

ERGO Türkiye, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren CW Enerji, Mühendislik, Ticaret ve Sanayi A.Ş. ile güneş panellerine yönelik Ürün Garanti Sigortası iş birliğine imza attı

 

Sürdürülebilir kalkınma anlayışı içinde önemli bir yer tutan çevre politikaları, doğal kaynakların korunmasıyla beraber yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyor. Doğanın kendi evrimi içerisinde kendiliğinden mevcut olabilen enerji kaynakları arasında yer alan güneş enerjisi ise küresel çapta olduğu gibi Türkiye’de de giderek önem kazanıyor.

Bu vizyon doğrultusunda ERGO Türkiye, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını artırmak hassasiyetiyle geliştirdiği Güneş Enerji Santralleri Sigortacılığını yeni bir boyuta taşıdı. Geçtiğimiz yıl sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, yetersiz ışımadan kaynaklı performans kayıplarını güvence altına alan ERGO Türkiye, Antalya Acentesi Kotra Sigorta aracılığıyla Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan lider güneş paneli üreticisi CW Enerji ile işbirliğine imza attı. Bu anlaşma ile CW Enerji’nin güneş enerjisi panellerinin verimlilikleri 25 yıl süreyle ERGO güvencesi kapsamına alındı.

ERGO Türkiye İcra Kurulu Üyesi Yıldırım Türe, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma İlkeleri arasında yer alan iklim değişikliğinin ERGO Grubu’nun da çevresel sorumluluk anlayışının da bir parçası olduğunu belirterek, “ERGO Grubu ve hissedarımız Munich RE’nin ortaklaşa geliştirdiği sürdürülebilirlik vizyonu ile hareket etmeyi her daim ilke ediniyoruz. Grubumuzun küresel çapta yaygınlaştırdığı kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri, temel olarak iklim değişikliğiyle mücadele çerçevesinde şekilleniyor” dedi. Türe sözlerini, “Antalya acentemiz Kotra Sigorta aracılığıyla CW Enerji, Mühendislik, Ticaret ve Sanayi A.Ş. ile yapılan bu işbirliğini gönülden destekliyorum” diyerek sonlandırdı.

Yorumlar