JLT'den önemli transferler

ATAMA - TERFİ - 27 Haziran 2018, 12:26

Reasürans brokeri JLT Re, RSA ve Guy Carpenter'ın üst düzey yöneticilerini, mülk, inşaat ve kazalara odaklanan fakültatif reasürans bölümü olan JLT FAC'ı büyütmek üzere transfer etti

 

JLT FAC'a iki önemli yönetici katıldı. Londra'da Nikki Melbourne, kıdemli bir sigortacı olarak çalıştığı RSA'dan firmaya ortak olarak katıldı. Melbourne daha önce Allianz ve Mapfre Global Risks'te de çalıştı. Melbourne, hem Londra Pazarı hem de Latin Amerika (LatAm) bölgesinde deneyim sahibi ve İngiltere, Avrupa ve LatAm bölgesel fakültatif iş geliştirme konusunda kıdemli bir yapımcı olacak.

Joe Vitale ise New York'da JLT FAC'ın başına geçiyor. Vitale ayrıca bölgede daha fazla genişlemeye öncülük edecek. Sektörde yirmi yıldan fazla tecrübeye sahip, en son Guy Carpenter'da kıdemli başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Vitale daha önce, Benfield'de kıdemli başkan yardımcısıydı. Vitale'nin sözleşme yükümlülüklerine tabi olarak Ağustos ayında JLT FAC'a katılması bekleniyor.

JLT FAC CEO'su Vanessa Macdonald-Smith, atamalarla ilgili olarak şunları söyledi: "Transferler JLT FAC için stratejik bir küresel genişleme planının ilk adımı. Hem Nikki hem de Joe, ekibin uzmanlığını artıracak ve tekliflerimizin pazardaki genişliğini artıracaktır. Yıl sonuna kadar ABD genelinde bir dizi yeni işe alım daha yapmayı planlıyoruz." dedi.

Yorumlar