Munich Re, yeni CFO'sunu açıkladı

ATAMA - TERFİ - 18 Temmuz 2018, 10:41

Reasürans devi Munich Re, yeni Chief Financial Officer (CFO) görevine Ergo CFO'su Christoph Jurecka'yı atadı

 

Munich Re, 31 Aralık 2018 tarihinde emekli olacak olan Jörg Schneider'in yerine Chief Financial Officer (CFO) görevine Christoph Jurecka'yı atadı. Schneider, 18 yılı aşkın bir süredir Munich Re yönetim kurulunda görev yaptı ve 2001'den bu yana Munich Re'nin CFO'luğunu yapıyordu. Yeni CFO Jurecka ise 2011'den bu yana Munich Re'nin ana sigorta kuruluşu olan ERGO Group'un CFO'luğunu yapıyor. 2011'de ERGO Grubu'nun yönetim kuruluna atandı. ERGO'nun CFO'su olarak sorumlulukları arasında stratejik planlama, risk yönetimi ve finansal iletişim bulunuyordu. Munich Re denetleme kurulu ayrıca yönetim kurulunda sorumlulukları yeniden tahsis etmeye karar verdiğini duyurdu. Bu durumun daha büyük bölümler anlamına geleceği, ancak yönetim kurulunda hiçbir değişiklik olmayacağı belirtildi. Birimler yeniden yapılanmanın bir parçası olarak yeniden tahsis edilecek.

Özel ve Finansal Riskler bölümü (SFR) dağıtılacak. Global olarak faaliyet gösteren SFR birimleri, Global Müşterilere / Kuzey Amerika'ya (GC / NA) tahsis edilirken, Avrupa operasyonel odağı olan birimler Avrupa / Latin Amerika'ya (AB / LA) tahsis edilecek. Aynı zamanda, Almanya'daki reasürans işinin sorumluluğu, aynı düzenleyici ortamı paylaştıkları ve benzer iş modellerine sahip oldukları için, Almanya, Asya-Pasifik, Afrika (GAPA) bölümünden AB / LA'ya yeniden tahsis edilecek.

Bölümlerin yeniden yapılandırılması, iş sinerjilerinin en iyi şekilde kullanılmasını ve ayrıca yapı ve süreçlerin basitleştirilmesini amaçlamaktadır. Etkilenen tüm birimlerin iş modelleri değişmeden kalacaktır.

Peter Röder, daha önce SFR'ye tahsis edilen birimler tarafından takviye edilecek olan GC / NA bölümünü yönetmeye devam edecek. Doris Höpke genişletilmiş AB / LA bölümü için sorumluluk üstlenecek. Ayrıca, halen işçi ilişkileri direktörü olacak ve insan kaynaklarından sorumlu olmaya devam edecek. Hermann Pohlchristoph, Asya, Pasifik ve Afrika'daki mülk-zayiat reasüransından sorumlu olmaya devam edecektir. Yeni bölünme yapıları ve sorumlulukları 1 Ağustos 2018'de yürürlüğe girecek.

Yorumlar