Tekzen'den tüm çalışanlarına sağlık sigortası

KORUMA SİGORTALARI - 29 Mayıs 2018, 12:48

Türkiye’nin yüzde 100 yerli ve en yaygın ev güzelleştirme merkezi Tekzen, tüm çalışanlarını "tamamlayıcı sağlık sigortası" ile güvence altına aldı

 

Türk perakende sektöründe hızlı bir değişim ve gelişim içerisine giren Tekzen, çalışan memnuniyetini hedef alan İK uygulamalarıyla da dikkat çekiyor. 2018 yılında Türk perakende sektöründe "tercih edilen işveren" olma vizyonuyla projelerine hız veren Tekzen, 57 ilde 134 mağazasındaki 3 bin çalışanı, eşleri ve çocukları için "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası" paketini hayata geçirdi.

Kurumun Allianz Sigorta ile yaptığı anlaşma doğrultusunda 4022 kişi "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası" paketinden yararlanacak. Tekzen'de işe başlayan herkes ilk 6 ayın sonunda sağlık sigortası paketinden yararlanmaya başlayacak. Çalışanlar eş ve çocuklar dahil olmak üzere ayakta tedavi ve yatarak tedavi teminatını içeren hizmetten yararlanabilecekler.

Mağazacılık anlamında agresif bir tutum sergileyen, yatırımlarına hız kesmeden devam eden Tekzen, hem çalışanlarını hem tedarikçilerini hem de tüketicisini mutlu eden bir organizasyon olma hedefiyle yeni İK uygulamaları başlatıyor.

Tekzen İnsan Kaynakları Müdürü Kubilay Özdemir, insan kaynakları alanında eğitim, liderlik ve yetenek yönetimi alanında pek çok yeni çalışma başlattıklarını belirtti. Özdemir "perakende sektörü gibi çalışan sirkülasyonu oldukça hızlı olan bir alanda faaliyet gösterdiğimiz için, çalışan memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmalar başlattık. Bunlardan en önemlisi de Tamamlayıcı Sağlık Sigortası paketiyle tüm çalışanlarımızı eş ve çocuklarıyla birlikte sağlık güvencesine almak.Allianz ile yaptığımız anlaşma ile 4 Bin 22 kişiyi bu şemsiye altına aldık. İşe girişinin 6. ayında her Tekzen çalışanı bu hizmetten yararlanabilecek” dedi.

Özdemir, perakende sektöründe kariyer planlayanlar için Tekzen'in çeşitli imkanlar sunmaya devam edeceğini kaydederek, "hedefimiz, sektörümüzde tercih edilen işveren olmak. Örneğin hayata geçirdiğimiz diğer bir uygulamamız yetenek yönetimi programıyla bundan sonra mağaza yöneticilerimizi de kendi personelimiz içinden yetiştireceğiz" diye konuştu. Özdemir, Tekzen'de çalışanlar için yapılan kariyer planlaması doğrultusunda, hedeflenen pozisyonlar için çeşitli yetenek geliştirme ve eğitim programları uygulandığını da ifade etti.

TEKZEN, “Her ilde bir TEKZEN” hedefiyle büyümeye, güler yüzlü hizmet anlayışını Türkiye’nin her noktasına taşımaya devam ediyor.

Yorumlar