Tokio Marine'den Allianz destekli insurteche yatırım

DÜNYA - 03 Ekim 2018, 13:52

Tokio Marine Holdings, iştiraki olan Tokio Marine & Nichido Fire Insurance ile Alman insurtech firması Simplesurance'a (SISU) stratejik bir yatırım yaptı

 

Anlaşma, Tokio Marine'in SISU'nun teknolojisini Japon ve Asya pazarları boyunca kullanmasına ve kurumsal bir açıklamaya göre müşterileri için yeni dijital çözümler geliştirmesini sağlayacak. Bu yılın başlarında, Berlin merkezli Simplesurance, Alman sigortacı Allianz liderliğindeki son Seri-C turunda 24 milyon dolar topladı. O zamanlar insurtech firması, Asya'ya odaklanarak yeni pazarlara açılmak ve siber koruma gibi yeni hizmetlerin lansmanını desteklemek istediğini açıklamıştı.

Tokio Marine'den yapılan açıklamada, "SISU'nun stratejik ortağı olarak, müşterilerini kendi web siteleri veya uygulamaları aracılığıyla Yurtdışı Seyahat Sigortası ve Ferdi Kaza Sigortası gibi sigortalarını kolayca satmalarına olanak sağlayacak araçları sağlamak için teknolojisini ve platformunu kullanabileceğiz. Müşterilerimiz, kişisel bilgilerini tekrar girmek zorunda kalmadan bir AT (elektronik ticaret) sitesinden bir ürün veya hizmet satın aldıklarında aynı zamanda kolayca sigorta satın almalarını sağlayacak yeni sorunsuz sigorta başvuru prosedürlerinden faydalanacaklar." denildi.

Yorumlar