Tunus'ta motosikletlerin yüzde 90'ı sigortasız

DÜNYA - 10 Ağustos 2018, 12:39

Kuzey Afrika'nın tatil cenneti olan küçük ülkesi Tunus'ta motosikletlerin% 90'ı sigortalı değil ve trafik kazası mağdurlarının % 19'u motorsikleçilerden oluşuyor

 

Tunus'taki motosikletler, trafik kazalarının ikinci önemli nedeni olarak sıralanıyor. Maghrebi Economist'te yer alan haberde Tunus Sigorta Şirketleri Federasyonu'ndan (FTUSA) alınan bilgilere göre, motorsikletçiler trafik kazalarındaki ölüm sayısı bakımından üçüncü sırada yer alıyor. Bu tür kazalarda, ölümlerin% 17'si yaralıların% 14,54'ünü motorsikletçilerden oluşuyor.

FTUSA İcra Direktörü Kamel Chibani, “Kask takmak ve motosikletleri ve bisikletçileri tanımak, karayolu kazalarına karşı daha iyi bir sigorta için büyük önem taşıyor” dedi. Tunus'ta kask kullanmanın bisikletçileri arasında yaygın olmadığı görülüyor. Ülkedeki 2 milyona yakın motosikletlerden sadece 140 bini sigortalı. Haberde motosikletçilerin, sigortanın önemi ve insan ve mal hasarını azaltmak için kask kullanımı hakkında farkındalıklarının artmasına ihtiyaç olduğunun altı çizildi.

Yorumlar