VIG, Avusturya'da iki şirketini birleştirdi

DÜNYA - 05 Ekim 2018, 12:32

Avusturya'nın önde gelen sigorta şirketi Vienna Insurance Group iki şirketi Wiener Stadtische ve Versicherung'un birleşme sürecini başarıyla tamamladı

 

Vienna Insurance Group, Wiener Stadtische'in Avusturya'nın en büyük hayat sigortası şirketi olduğunu açıkladı ve Wiener Stadtische, Versicherung ile birleşmesini başarıyla tamamladığını bildirdi. Vienna Insurance Group CEO'su Elisabeth Stadler, "Macaristan, Slovakya ve Hırvatistan'dan sonra, şu anda Avusturya'daki en büyük yerel sigorta şirketimizle en büyük banka sigorta şirketimizi başarılı bir şekilde birleştirdik. Avusturya'da hayat sigortası için geleneksel olarak banka sigortası dağıtımı çok önemliydi. Bu nedenle, dağıtım partnerimiz Erste Group'un müşterilerine sunduğu ürün ve hizmetleri genişletmek için pilot projemizin amacı, bir yıl önce Avusturya'da başlatıldı. "dedi. Birleşme, Avusturya Finansal Piyasalar Kurumu (FMA) tarafından onaylandı.

Wiener Stadtische şu anda Avusturya'da en büyük hayat sigortası şirketi olup, yaklaşık 1,4 milyar Euro'luk bir prim hacmine ve yüzde 23'ten daha fazla bir pazar payına sahip. Tüm iş kollarındaki toplam prim tutarı 3 milyar Euro'yu aşmakta, şirketin piyasa sıralamasında ikinci sıradaki yerini güçlendirmekte ve yönetim altındaki varlıkları yaklaşık 22 milyar Euro'ya yükseldi. VIG, Avusturya'da iki işletme sigorta şirketi, Wiener Stadtische ve Donau Versicherung tarafından temsil ediliyor. VIG,% 23'lük pazar payı ile Avusturya'nın önde gelen sigorta şirketi.

Yorumlar