XL Catlin'den araç filolarına özel terör sigortası

KASKO - TRAFİK - 08 Haziran 2018, 11:04

Re / insurer XL Catlin, bir terörist saldırısında potansiyel olarak silah olarak kullanılabilecek araç filolarına sahip şirketler için bir sigorta çözümü oluşturdu

 

Filo işletmecilerini, araç kiralama şirketlerini, nakliye şirketlerini ve lojistik şirketlerini hedefleyen XL Catlin'in yeni ürünü olan “Auto Terror Protect”, mevcut herhangi bir motor ve üçüncü şahıs sorumluluk politikasının etrafına saran bir şemsiyenin çatısı olarak çalışıyor.

Herhangi bir risk için 25 milyon dolara varan kapasite ile çözüm, üçüncü taraflara ve bir terör saldırısında yaralanabilecek çalışanlara ve taşıtta ve taşınan mallarda birinci şahıs mal hasarına karşı teminat sağlıyor. Ayrıca, bir olaya, sağlık giderlerine, danışmanlık ve / veya psikiyatrik bakım maliyetlerine, ayrıca güvenlik ve halkla ilişkiler maliyetlerine cevap vermek için tasarlanan kapsama alanlarını da içeriyor. XL Catlin'den Mark Steddon, “Son yıllarda, teröristlerin kullandığı taktiklerde, araçların giderek daha fazla yaralılara yol açmak için kullanıldığı bir değişim gördük. Bu saldırıların yıkıcı etkisi, araçları olan şirketler için giderek daha karmaşık sorumluluklara yol açmıştır.” dedi.

Yorumlar