Zurich karını yüzde 11 artırdı

DÜNYA - 10 Ağustos 2018, 12:35

İsviçreli sigorta devi Zurich Insurance, elementer tarafta karını yarı yılda yüzde 11 artırarak 1. 1 milyar dolara çıkardı

 

Zurich Insurance Group, elementer işlemleri, 2018'in ilk yarısında faaliyet karı yıllık% 11 artışla 1,1 milyar $ oldu. EMEA ve Kuzey Amerika'daki artışlar, Latin Amerika ve Asya Pasifik'teki düşüşlerle kısmen dengeledi. Bu durum, önceki yıllardaki olumlu tek seferlik kalemler nedeniyle büyük ölçüde düşüş gösterdi.

Birleşik oran, bir yıl önceki aynı dönemde yüzde 99,5'ten ilk altı ayda yüzde 97,5'e yükseldi. Şirket, 2017 yılında, İngiltere'deki Ogden iskonto oranının değişmesiyle ilgili olarak daha iyi performans, daha düşük maliyetler ve grubun maliyet düşüşlerinin bir sonucu olarak ortaya çıkıyor. Kasırgalar Harvey, Irma ve Maria ile ilgili iddiaların büyük çoğunluğunun ödenmesinin ardından, sonuçlara rezervlerin bir tahliyesi de dahil olduğu belirtildi.

P & C brüt yazılan prim ve poliçe ücretleri 2018 yılının ilk altı ayında yıllık% 3 artışla 18.54 milyar $ 'a yükseldi. P & C'deki işletme karı yıllık% 11 artışla 1,14 milyar $' a ulaştı. Hayat tarafında ise Zurich, ilk altı ayda brüt yazılan primleri yıllık% 18 artırarak 16.96 milyar $ 'a çıkardı. Faaliyet karı yıllık% 17 artışla 760 milyon $ 'a yükseldi. Genel olarak, grup net karı yıllık da % 19 artırarak 2018'in ilk altı ayında 1,79 milyar dolara çıkardı.

CEO Mario Greco, “Devam eden ilerlememizden son derece memnunuz. İşlerimiz zorlu piyasa koşullarına rağmen büyük esneklik ve karlılık gösteriyor. Üç yıllık planımızın orta noktasında, 2019'un sonuna kadar tüm hedeflere ulaşmak için yolumuza devam ediyoruz. Kasım 2016'da başlattığımız stratejinin uygulanmasında hızla ilerliyoruz. Bu yılın ilk altı ayında Latin Amerika ve Avustralya'daki pazar payını güçlendirdik ve son derece dinamik ve gelecek vaat eden seyahat yardımı işinde güçlü bir küresel platform oluşturduk. Ayrıca, yeniliklerimizi Zürih Sigorta Mobil Çözümleri gibi teknoloji platformları ile güçlendirdik ve müşteriler için bir dizi yeni dijital çözüm sunduk ”dedi.

Yorumlar