Zurich, uluslararası insurtech yarışması başlattı

DÜNYA - 13 Eylül 2018, 17:19

İsviçreli sigorta devi Zurich Insurance, en iyi ve en yenilikçi insurtech start-up'larıyla işbirliğini teşvik etmek isteyen küresel bir yarışma olan Zurich İnovasyon Dünya Şampiyonasını başlattı

 

Zurich Insurance, uluslararası insurtech yarışması başlattı. Yarışma dünya çapında 20'den fazla ülkede faaliyet gösteren rekabet, hareketlilik, akıllı konutlar ve binalar, dijital sağlık ve finansal planlama alanlarında yeni girişimlere açık. Katılımcılar başvurularını göndermek için 30 Eylül'e kadar süreleri var.

Yarışmanın kazananları, Zurich ile çalışma ve Zurich müşterilerinin yararına çeşitli pazarlarda kendi çözümlerini uygulamak için fırsatı bulacak. Kazananlar, konu uzmanları, inovasyon liderleri ve üst düzey yöneticilerden oluşan jüri tarafından seçilecek. Zurich'ten Giovanni Giuliani, “Zurich, çığır açan, müşteri odaklı bir sigorta şirketi olmayı ve günümüzün dijital-bilgili müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamayı garantilemek için tekliflerini yeniden odaklayarak iş modelinin dönüşümünü hızlandırmak istiyor. Zurich İnovasyon Dünya Şampiyonası, girişimcilere sigorta sektörünün dönüşümünü sağlama fırsatı verecek” dedi.

Yarışma, ilk olarak ülke içinde sonrasında kazananlar bölgesel bir turda ilerleyecek. Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa ve Orta Doğu ve Asya-Pasifik bölgesel turlarının galipleri daha sonra Şubat 2019'da yapılacak olan son küresel turda yer alacak. Son turdaki bronz, gümüş ve altın kazananların her biri, Zurich müşterileri ile bir pilot program uygulamak için gereken kaynakları alacak.

Yorumlar