Doğan Trend Sigorta ruhsat aldı. Adı değişti!

KULİS - 28 Nisan 2022, 11:39

Son yıllarda yeni kurulan şirketlere trafik sigortası lisansı vermeye sıcak bakmayan SEDDK'da bir şirkete trafik sigortası lisansı verdi.

 

Sigorta Gündem/ Özel Haber

Doğan Holding, iştiraki Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile sigortacılık sektöründe faaliyet göstermek üzere kuruluş çalışmaları tammalanan Doğan Trend Sigorta ruhast aldı.Son yıllarda yeni kurulan şirketlere trafik sigortası lisansı vermeye sıcak bakmayan, Sigorta ve Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu (SEDDK), Doğan Trend Sigorta'ya trafik lisansı ruhsatı verdi. Böylece so yıllarda kurulan bir şirket ilk kez tüm branşlarda faaliyet göstermek için lisans almış oldu. Sigorta Gündem'e gelen bilgilere göre Doğan Trend Sigorta'dan ek sermaye isteyen SEDDK, şirketin gerekli sermayyei yatırmasıyla birlikte trafik sigortalarında faaliyet göstermesinin önünü açtı. 

  • Şirketin adı kurulmadan değişti. Şirketin kurucu Genel Müdürü Şenol Ortaç'ın şirketin yeni adını şu mesajı ile duyurdu: 

Ekipçe bir süredir uzak kaldığımız ve çok özlediğimiz sigorta sektörüne dönüş vaktimiz geldi!

 

Doğan Trend Sigorta olarak 27 Nisan  2022 tarihi itibarıyla sigortacılık mevzuatının gerektirdiği şartları yerine getirerek tüm hayat dışı sigorta branşlarında faaliyet göstermek üzere SEDDK’dan ruhsatımızı aldık. Sektörümüze hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

 

Şirketimizin yeni ismi yönetim kurulu kararı ve esas sözleşme tadilinden sonra “HEPİYİ SİGORTA” olacak.

 

Çok yakında alışılagelmişin dışında ürün ve hizmetlerimizle sizlere hep iyisini sunmak ve ezberleri bozmak üzere karşınızda olacağız. Heyecanla sizlere hizmet vereceğimiz o güzel günleri bekliyoruz!”


 
 

Yorumlar